Çelik Kapı Açma

Çilingirlik sektöründe yetkin ve etkin personelimiz ile beraber siz değerli müşterilerimize hizmet verdiğimiz Ataşehir Çilingir servisi olarak, yedi gün yirmi dört saat mobil olarak çilingir servisi verilmektedir. Ataşehir ve yakın çevrede oturanların kapıda kalma sorunlarında süratli ve en uygun kapı açma hizmetini yıllardır biz vermekteyiz. Anahtar, pimapen dahil her tür kilit, mekanizma açılması ile ev kapılarının tamir ve bakımı gibi ihtiyaçlarınız halinde en optimum ve duruma uygun çözümlerle size teslim ediyoruz.

 

 Çelik Kapı Açma Neden Önemlidir?

 

            Hali hazırda ev kapılarının çelik kapı olması, farklı sorunları ve ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Çelik kapı açma bu ihtiyaçlardan en önemlileridir. Elinizde anahtarınız varsa tabi ki çelik kapı açma konusunda herhangi bir problem yaşanmayacaktır. Ancak yoğun iş temposu nedeniyle anahtarı unutma, kaybetme ve çaldırma gibi nedenlerle anahtar mevcut değilse çelik kapı açma önemli bir sorun olarak karşınıza çıkmış demektir.

 

            Bu durumda, bizi arayarak duruma müdahale edilmesi istenebilecektir. Kendinizin yapacağı veya yetkisiz ve ehil olmayan kişilere yaptıracağınız çelik kapı açma denemeleri, kapınıza zarar vereceği gibi, büyük masraflarla yeni bir kapı almak zorunda kalmanıza da neden olabilecektir. Bu alanda yıllardır faaliyet gösteren Ataşehir Çilingir Servisi, bu işin uzmanı ve yetkilisi olarak, kısa süreler içerisinde, çelik kapılara veya etrafındaki herhangi bir bölgeye zarar vermeden çelik kapı açma işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

 

 Çelik Kapı Açma Yöntemleri

 

            Çelik kapılar, güvenlikli ve korunaklı özellikleri nedeniyle diğer kapılara oranla daha zor açılan sistemlerdir. Bununla birlikte, çelik kapı açma işlemi için iki durumun varlığı söz konusudur ve bu durumlardan hangisi yaşanıyorsa Ataşehir Çilingir Servisi personeli tarafından ona uygun yöntem kullanılmaktadır.

 

            Bizim kullandığımız yöntemlerden birincisi anahtarın kapı arkasında kalması sonucu kapıyı açıp eve girememe problemidir. Bu durumdaki çelik kapılar, ehil çilingirlerimiz tarafından dışarıdan müdahale edilerek ve maymuncuk yardımıyla kolayca açılabilecektir. Bu şekilde yapılan müdahale kapınıza hiçbir zarar vermeyeceği gibi aynı anahtarı kullanmaya da devam edebilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla beraber, kapı kilitli değil ve sadece unutulduysa, pet şişe gibi nispeten sert ve elastik bir maddenin kilit diline baskı uygulayacak şekilde sokulması ve bu esnada kapıya ileri geri baskı uygulanması çelik kapınızı açmanızı sağlayabilecektir.

 

            Çelik kapı açma işleminde nispeten daha zor olan durum ise kapının kilitli olduğu ve hiçbir şekilde anahtara ulaşılamayacağı durumlardır. Bu durumlarda Ataşehir Çilingir Servisinden çilingir desteği almak çok daha büyük önem arz etmektedir. Bunda da duruma ve şartlara göre iki farklı yöntem uygulamaktayız. Birinci yöntemimizde, kapıdaki mevcut kilit göbeğini çıkararak kapıyı açar ve sonrasında anahtarı olmadığı için kullanılamayacak hale gelen bu kilidi yenisiyle değiştirme yoluna gidebiliriz. Bu yöntemin mümkün olmadığı bazı çelik kapılarda ise, çilingirimiz tarafından kullanılan murç isimli alet yardımıyla, dışarıdan müdahale edilerek anahtar rozetinin kırılması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrası ortaya çıkan barel kısmı da kırılmasını takiben yeni bir barel yerleştirilmesi kapının açılmasını sağlayacaktır.

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.